Metody analýzy zjistí ledacos – například denně sklenku vína pro zdraví

Profesor Pavel Jandera je nominován na cenu Česká hlava 2014. Je vědeckým pracovníkem v oboru analytické chemie. Vyvíjí nové metody analýzy. Bez jeho poznatků se už před dvaceti lety neobešli američtí kolegové a dodnes stále vyvíjí nové metody.
 
Analytická chemie je informační disciplínou
 
Poskytuje informace, co se nachází v produktech, potravinách, léčivech, co se nachází v našem těle, co škodí, co prospívá. Je třeba zjistit, jak analyzovat tyto látky, jaké přístroje použít, abychom znali odpověď.
V současné době je třeba metody analýzy znásobit a zrychlit. Proto je třeba analyzovat více látek najednou z jedné.
Nejnovějším hitem je hmotnostní spektrometr a kapalinové chromatografy. Pomocí kapalinového chromatografu je možné analyzovat stovky látek během jedné analýzy (někdy jedna sekunda, někdy půl hodina), pak se pošlou do hmotnostního spektrometru k další analýze. S pomocí nejnovějších přístrojů profesor Jandera vymýšlí cestu, jak ještě analýzu látky zrychlit a zefektivnit.
 
Trubička s houbou?
 
To je kapilární kolonka s organickým polymerem. Vedle přístrojových robotů jsou také k analýze látky potřeba malé, rychlé, efektivní pomůcky. Dříve stačila jedna skleněná „trubice“ tzv. kolona velikosti až 1 metru s filtračními vývody. Profesor Pavel Jandera navrhl kapilární kolonku 20 cm dlouhou a 0,3 mm v průměru, uvnitř kolonky, „trubičky“ je houbovitá hmota – organický polymer – myšlenka profesora Jandery, dříve se používal silikagel. Tato kolonka dokáže zachytit potřebné látky, které se postupně se dělí.
 
Denně skleničku vína
 
Nové metody analýzy vědci ověřují v praxi. Například separovali fenolické látky, flavony ve směsích, např. v červeném vínu, tyto látky jsou přírodními antioxidanty, pomáhají chránit naše zdraví, protože likvidují volné radikály v těle, které mohou být příčinou neplech až zhoubného bujení. Výsledek? Je dobré preventivně denně vypít skleničku vína. Analýzu látek, i tuto analýzu, provádějí vědci z důvodu ověření kvality nových metod analýzy.
 
Frísové látky z plastových lahví
 
V laboratoři vyvinuli metodu, jak stanovit čistotu těch produktů.
 
Ohlédnutí za úspěchy
 
Za největší úspěch profesor Pavel Jandera považuje práci s profesorem Jaroslavem Churáčkem. Dívá se do minulosti a vzpomíná na společnou teorii gradientové eluce (P. Jandera, J. Churáček: Gradient Elution in Liquid Column Chromatography, Elsevier 1975). Stručné vysvětlení: když při analýze měníme podmínky, jakým způsobem tyto podmínky změnit, aby výsledky byly co nejlepší. Byly druhou skupinou na světě s tímto objevem a doktor Sneider z Californie ve své knize přínos prof. Jandery významně ocenil.
 
V současnosti na nejprestižnější a největší světové konferenci o chromatografii v roce 2014 v Salcburku z 570 prací byly dvě práce prof. Jandery o nové metodě analýzy zařazeny mezi 15 nejvýznamnějších a jedna byla zařazena mezi 6 nejvýznamnějších.
1 učebnice, 12 vysokoškolských skript, 7 autorských vynálezů, necelá tisícovka odborných článků, autor kapitol do zahraničních monografií a spoluautor dalších knih.
 
Kdybyste váhali, jedná se opravdu o velký úspěch.
 
Jana Davidová-Kracíková
 
Pořad vznikl za podpory Univerzity Pardubice a projektu BRAVO - Brána vědění otevřená II., který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.