Studenti se informovali o možnostech výjezdů na ERASMUS+ DAY

Studenti se informovali o možnostech výjezdů na ERASMUS+ DAY
07.03.2016
Cenu za nejlepší stánek na ERASMUS+ DAY získali studenti, kteří prezentovali finské univerzity
Cenu za nejlepší stánek na ERASMUS+ DAY získali studenti, kteří prezentovali finské univerzity
Foto: A. Zeiner
Získání zahraniční zkušenosti je pro dnešní studenty a jejich další kariérní život nenahraditelnou nutností. Ve vestibulu budovy Fakulty chemicko-technologické se proto mohli na stáncích informovat o možnostech studia v zahraničí a získat tak autentické zkušenosti od vysokoškoláků, kteří již v zahraničí studovali. Konal se tu tradiční Erasmus+ Day.
Studenti, kteří se v nedávné době vrátili ze svých zahraničních studijních nebo pracovních pobytů, připravili na veletrhu téměř třicet stánků. V přilehlé posluchárně navíc po celý den prezentovali i jednotlivé zahraniční univerzity. 
Vítězná fotografie studentky Lenky Šimůnkové
Vítězná fotografie studentky Lenky Šimůnkové
Foto: L. Šimůnková
 
Soutěž o nejhezčí stánek a fotku
Jako každý rok účastníci hodnotili prezentační stánky. Tím nejhezčím byl stánek finských univerzit – Eliška Kaňová a Petr Očenášek strávili semestr v Turku, a Pavlína Vágnerová a Tomáš Nešetřil byli v Jyväskyle. Druhé místo získal stánek Kristýny Říhové a Tadeáše Tumpacha, kteří reprezentovali Estonsko a Univerzitu v Tartu. Na třetím místě se umístil stánek Turecka – zahraniční studium na univerzitě Abant Izzet Baysal prezentovala Jana Sedláčková a Univerzitu v Marmaře Michal Míka. 
Na Facebooku, ale ještě také v průběhu dne mohli zájemci hlasovat v soutěži o nejlepší fotografii. Nejvíce lajků získala fotka Tejo river Lenky Šimůnkové. Ceny za nejkrásnější fotografie ze zahraničního pobytu si také odnesli Marek Dvořák s fotografií z Azor Lagoa das Sete Cidades“, Kristýna Říhová s fotografií „Oslava vyhraného hokeje“ a Štěpánka Kosová s fotografií ze Slovinska.
Autor: Mgr. Jana Voltrová
Centrum mezinárodních mobilit UPa