5.4.2017
Středoškoláci budou mít s Fakultou ekonomicko-správní Univerzity Pardubice „NÁ-SKOK NA VEJŠKU“

Ocitnout se na jeden den v kůži vysokoškoláka a podívat se, jak to na vysoké chodí a funguje? Takovou příležitost dostane skupina středoškoláků, kteří se přihlásili do nového zážitkového programu Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. S jejími pedagogy i studenty se podívají „na skok“ přímo na fakultu a oproti svým vrstevníkům získají ve čtvrtek 6. dubna „náskok na vejšku“.

Jako první otestuje nový seznamovací program Fakulty ekonomicko-správní skupina 34 středoškoláků z gymnázií i obchodních akademií z Čáslavi, Žďáru nad Sázavou, Kolína, Dvora Králové nad Labem nebo ze Šumperka. Středoškoláci stráví na Fakultě ekonomicko-správní a v univerzitním kampusu v Pardubicích jeden celý den. Zavítají i na koleje a do menzy.

NÁ-SKOK NA VEJŠKU odstartujeme v 9 hodin. Aby byl pro středoškoláky co nejpřínosnější, rozdělíme je do dvou skupin, v nichž absolvují sérii přednášek a cvičení v našich posluchárnách. Během nich se potkají s našimi akademiky, s nimiž mohou prodiskutovat, co je zajímá. Jejich průvodci budou po celý den naši studenti, takže získají řadu informací nejen o studiu na naší fakultě. A aby měli kompletní představu o vysokoškolském životě, uvidí i koleje a vezmeme je na oběd je do naší menzy,“ popisuje za organizátory pozvání středoškoláků na fakultu Ivana Veselá z Fakulty ekonomicko-správní. Program NÁ-SKOK NA VEJŠKU připravila fakulta pro zájemce z řad středoškoláků letos poprvé.

Středoškoláci prostřednictvím přednášek nahlédnou do několika témat, která je budou následně provázet během jejich studia. Seznámí se například s finanční krizí v minulosti i současnosti či s osobností prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Vyslechnou přednášku o způsobech výběrového řízení, o chování uživatelů na sociálních sítích nebo o formách verbální komunikace. Na jednu skupinu bude odpoledne čekat i přednáška v angličtině, která přiblíží možnosti studia v zahraničí.

Zažít život vysokoškoláka, aniž by jím student skutečně byl, vzbudila mezi středoškoláky velký zájem. O jiný termín projevila zájem další stovka středoškoláků, takže akci bude Fakulta ekonomicko-správní v průběhu dubna opakovat ještě dvakrát.

Akce je určená pro středoškoláky 3. a 4. ročníků. Její první běh se koná ve čtvrtek 6. dubna v posluchárně EB ve Výukovém areálu Polabiny Univerzity Pardubice. Program začíná v 9 hodin a středoškoláci se v pardubickém kampusu zdrží až do 15 hodin.Ivana Veselá
IPC FES