Softwary

  • Mathworks Matlab/Simulink
  • CST Studio
  • RSoft OptSim
  • Rohde & Schwarz CA100 PC (software pro analýzu signálů)

 

Mathworks Matlab/Simulink

Mathworks Matlab je software pro vědeckotechnické výpočty, modelování, simulace, analýzu, měření, zpracovávání dat a paralelní výpočty. Součástí MATLAbu je jeho nadstavba – Simulink. MATLAB obsahuje obrovské množství funkcí, které lze jednoduše použít bez nutnosti jejich programování. Program má propracovaný systém nápovědy, kde je ke každé funkci bohatý komentář a příklady použití, takže odpadá složité dohledávání informací.

 

CST (Computer Simulation Technology)

CST je software umožňující 3D design, simulaci a optimalizaci elektronických obvodů v širokém frekvenčním spektru. Kromě simulace elektromagnetického pole software dokáže řešit i teplotní a mechanickou část návrhu. Kromě časového a frekvenčního řešiče software disponuje dalšími řešiči pro specifické aplikace.

 

RSoft OptSim

OptSim je program pro návrh a simulaci optických komunikačních systémů a šíření signálu. Software umožňuje simulaci základních parametrů optických přenosových cest, například: disperze, útlum, rozptyl a podobně. Program disponuje grafickým prostředím, kde se dají jednotlivé bloky snadno spojovat a je tak možné vytvářet složitější modely optických komunikačních systémů.

 

Rohde & Schwarz CA100 PC

R&S®CA100  is a standalone software solution for analysis, classification, demodulation and decoding of digital and analog IF signals. The software provides powerful signal analysis and signal processing functions running on a Windows PC. If connected to modern Rohde & Schwarz monitoring receivers with internal digital downconverters (DDC), e.g.  R&S®ESMD , up to four signals can be processed in parallel.