ITMA 2015 Milano - Textile Colourant and Chemical Leaders Forum

Fiera Milano-Rho, 14 November 2015

 

Textile Colourant and Chemical Leaders Forum

 

Po úspěšné premiéře doprovodného Fóra výrobců barviv a chemikálií, které bylo za velkého zájmu profesionálů z chemického  a  textilního  průmyslu uspořádáno během minulého veletrhu ITMA 2011 v Barceloně, bylo hlavním pořadatelem rozhodnuto toto fórum uspořádat i jako doprovodnou akci nadcházejícího veletrhu ITMA 2016 v Miláně.

Iniciátor – SDC tentokrát  s organizátorem Itmy k spoluúčasti vyzval i další specializované instituce, zajišťující odbornou informovanost v oboru. IFATCC  rozhodnutím Rady delegátů v Bergamu na podzim 2014, již za předsednictví ČR tuto spoluúčast přijal. Dalšími spoluorganizátory se tak vedle SDC a IFATCC staly i Italská asociace textilních chemiků a koloristů – jako zástupce hostitelské země, Asociace indických výrobců textilních barviv a  Latinsko-americká federace textilních chemiků. Tak fórum již v přípravné fázi diponovalo silným, globálním portfoliem pro zajištění  reprezentativní účasti. Jako hlavní téma byla zvolena problematika chemických polutantů a ekologických otázek spojených s textilní produkcí a jaké jsou cesty k jejich řešení v průřezu celého výrobního i distribučního řetězce. Aktuální téma souvisí s intenzivními přípravami k naplnění  závazků plynoucích ze systémů jako REACH a ZDHC (Zero Discharge Hazardous Chemicals), které jsou dnes v centru pozornosti výrobců, distribučních řetězců, veřejných aktivit i zákazníků. Přípravnému výboru ( za IFATCC  pověřen Ing. J. Marek jako současný president) se podařilo zajistit vysoce kvalifikované přednášející – zástupce rozhodných institucí z oblasti chemického i textilního průmyslu, mezinárodních řetězců a institucí zastupujících strategie výrobců i zájmy spotřebitelů (viz příloha).

Registrace účastníků je nyní zpřístupněna, lze ji uskutečnit spolu se získáním více informací prostřednictvím

http://www.itma.com/conferences/textile-colourant-and-chemical-leaders-forum

Využijte této příležitosti zúšastnit se a podělit se o zkušenosti a informace s experty zajišťující program ve třech tematických sekcích.

Členové STCHK, jako jednoho z národních spolků sdružených v mezinárodní federaci IFATCC díky aktivní  spoluúčasti  na přípravě programu C&C Fóra mají možnost využít slevy na účastnickém poplatku. Namísto 65 EUR tak lze za využití členského slevového kódu: ITMA2015ConfC&C využít zlevnění na 40 EUR/os. Podminkou k účasti a využití slevy je registrace na vleltrh ITMA Miláno 2015. Platby se uskutečňují on-line pomocí kreditních karet.

Registrace ITMA na http://www.itma.com/registration/visitors-badge

 

Na shledanou v Miláně – C&C Fóru v sobotu 14.11.2015 (od 9,30 do 17hod).

 

Ing. Jan Marek CSc,
předseda STCHK , prezident IFATCC
jménem přípravného výboru C&C Fóra