Erasmus/Sokrates

 

International Master´s Degree Studies for Research Chemists

Will start in September 2008 at the University of Joensuu, Finland 
 
The Department of Chemistry has a long experience and an excellent track record in research chemist education. The department with its unique, research oriented curriculum has been recognised as a „Unit of High-Quality Education“ by the Ministry of Education in Finland. The programme has been offered to domestic students for well over a decade, and the International Master´s Degree Studies for Research Chemists now open these studies to international students as well. The programme is focused on researcher training in order to meet the ever-growing need for top quality researchers.
 
We kindly request you to pass on the accompanying brochure to students and colleagues who might be interested in our programme. More information about the International Master´s Degree Studies for Research Chemists can be found at the following Internet link: http://www.chem.joensuu.fi/master/ or by email research.chemists@joensuu.fi.
 
Mari Heiskanen (Ms)
Coordinator
University of Joensuu
Department of Chemistry
P.O. Box 111
FI-80101 JOENSUU
FINLAND
email research.chemists@joensuu.fi
http://www.chem.joensuu.fi/master/

 

Volná místa na studijní pobyt v programu Erasmus na akademický rok 2008/2009

Kompletní seznam partnerských univerzit s odkazem na webové stránky univerzit je k nalezení zde.

 

Od letošního roku je zde velmi zajímavá možnost pro PhD. studenty, kteří mohou (nejen) na partnerské univerzity vyjíždět v rámci tzv. Erasmus pracovní stáže. Výhodou je zejména vyšší měsíční grant než tomu je u studijního pobytu. Studenti nemusí vyjíždět na základě bilaterálních smluv, ale na základě tzv. Training Agreementu. Training Agreement je v podstatě třístranná dohoda mezi přijímající institucí, studentem a naší univerzitou.

Tato možnost není samozřejmě nijak omezena a i studenti bakalářského a magisterského studia mohou vyjíždět na pracovní stáže v programu Erasmus. Instituce mohou být jak univerzity tak samozřejmě, firmy, podniky, laboratoře atd. Minimální délka pobytu je 3 měsíce, maximální pak 12 měsíců.
Velmi důležitá může být také informace, že na stáž v porgramu Erasmus mohou vyjet i studenti, kteří v minulosti již absolvovali studijní pobyt v programu Erasmus. Lze tedy vyjet 1x na Erasmus studijní pobyt a 1x na pracovní stáž Erasmus.

V druhém březnovém týdnu 12.3. se bude akce International Week (http://iw.upce.cz/), během které budou mít studenti možnost blíže se seznámit s partnerskými univerzitami a v tento den budou také probíhat prezentace týkající se možností studia/stáže v zahraničí.

 

Prosím o zaslání nominací na ZS 2008/2009 do 7.3.2008.

 

V případě jakýchkoli dotazů se prosím na mě neváhejte obrátit.

 

Děkuji za spolupráci a předání informací studentům.

 

S pozdravem
Michal Rolčík

 

Nominace studentských mobilit pro rok 2008/2009