3.7.2017
Univerzita v létě i pro ty, co nejsou vysokoškoláky

Žáci základních i středních škol mohou i letos strávit část svých prázdnin na Univerzitě Pardubice, a to hned několikrát. Užít si léto, sportovat nebo nahlédnout do světa moderní vědy mohou v srpnu při příměstských táborech s katedrou tělovýchovy a sportu a v laboratořích pěti fakult univerzity nebo také na stanovišti SCIENCE POINT v rámci Sportovního parku Pardubice.

V polovině srpna nabízí zájemcům příměstský tábor pro středoškoláky Dopravní fakulta Jana Pernera. V týdnu nabitém programem se skupina studentů seznámí s technickými disciplínami, zjistí například, jak je svět v pohybu, vyzkouší si logistickou stavebnici simulace výrobní linky automobilky, podívají se na letiště i k hasičům, stráví dopoledne na dopravním hřišti nebo s městkou policií, čekají je ukázky výcviku psů i jízdního oddílu, nebo si nacvičí základy první pomoci a vyzkouší si geocaching.

Speciálním populárně-naučným programem s atraktivními vědeckými i technickými interaktivními demonstracemi obohatí Univerzita Pardubice program letošního Sportovního parku Pardubice na stanovišti SCIENCE POINT. Po devět srpnových dní 12. – 20. srpna se návštěvníkům Sportovního parku Pardubice budou věnovat vědci i studenti a ukáží jim, že život je chemie, věda je v pohybu, záchrana života je v našich rukách. Vyzkouší si celou řadu pokusů nebo speciálních modelů, kvízů i pohybových aktivit. Záhadný svět mikro a nanosvěta bude k vidění na zámeckých valech u pardubického zámku na výstavě ZVĚTŠENO na velkoformátových vědeckých fotografiích pořízených speciálními mikroskopy v univerzitních laboratořích.

V týdnu od 21. do 25. srpna se v univerzitním kampusu zabydlí žáci základních škol, kteří stráví týden na dětské univerzitě. Během pěti dnů navštíví pět fakult univerzity, vyzkouší si nejrůznější odborné činnosti v jejich laboratořích a učebnách a také život vysokoškoláka.

Na samý závěr prázdnin od 28. srpna do 1. září připravila katedra tělovýchovy a sportu pro děti příměstský sportovní tábor s názvem „Upáčkova sportovní dobrodružství“. Na malé sportovce čeká týden plný dobrodružství v pohybu, jak v tělocvičně, tak i venku. Vyzkouší si míčové i raketové sporty, netradiční a zážitkové hry, vodní turistiku a spoustu dalších sportovních aktivit.Ing. Valerie Wágnerová
mluvčí Univerzity Pardubice