Noc mladých výzkumníků

Kalendář se vykresluje

Všechny akce

V úterý 25. dubna od 16 hodin až do půlnoci čeká na návštěvníky pardubického zámku noc plná zajímavostí, kouzel a hrátek. Do světa hravé vědy a techniky můžete vstoupit s Univerzitou Pardubice a jejími partnery při Noci mladých výzkumníků.

Všichni se mohou těšit na bohatý program: zážitkové demonstrace chemiků, hlavolamy, rébusy matematiků, zábavné ekonomické kvízy. Velcí i malí proniknou do světa virtuální reality a budou si moci vyzkoušet i laserovou prolézačku. Naučí se rozeznat falešnou bankovku od pravé, vyzkouší si praktické ukázky umělecko-řemeslného restaurování, seznámí se s vývojem dítěte v prenatálním stavu a na ukázku budou i různé zdravotnické modely. Na rozjetí bude i lokomotiva a návštěvníci proniknou i do principu čárových kódů nebo si budou moci vyrazit vlastní minci. Vyzkoušejí si brailovo písmo a stolní hry s hlasovým výstupem. A nebudou chybět ani akceschopní a pohybliví roboti.

Součástí bohatého podvečerního a večerního programu budou i zahajovací fanfáry v podání studentů pardubické konzervatoře, výtvarná dílna pro děti, otevřené expozice Východočeské galerie a muzea, taneční vystoupení pardubického Denního stacionáře Slunečnice a další překvapení.

Noc mladých výzkumníků na pardubickém zámku pořádá pro všechny zájemce Univerzita Pardubice ve spolupráci s Východočeským muzeem Pardubice, Východočeskou galerií v Pardubicích, které otevřou veřejnosti své expozice i v době večerní, DDM Alfa - Hvězdárnou A. Krause, která zájemcům zprostředkuje detailní pohled na oblohu a okolní budovy. Partnery akce jsou i čtyři pardubické středními školy - Střední průmyslová škola chemická, Střední průmyslová škola elektrotechnická a VOŠ, Střední zdravotnická škola a Gymnázium Dašická.

O loňské Noci mladých výzkumníků si můžete přečíst i v univerzitním e-Zpravodaji.

Na video z loňského ročníku se můžete podívat zde. Fotky z loňského ročníku naleznete ve fotogalerii.

Všichni zájemci všech věkových kategorií, kdo si rádi hrají a poznávají, jsou vítáni.

Vstup zdarma.

termín: 25.4.2017
místo konání:zámek Pardubice
pořadatel:Univerzita Pardubice
kontaktní osoba:Ing. arch. Iva Svobodová
telefon:466 036 482
e-mail: iva.svobodova@upce.cz
/akce.html?id=/UPa/akce/rpvv/2017/popularizace/noc-mladych.html /UPa/akce/rpvv/2017/popularizace/noc-mladych.html zámek Pardubice Univerzita Pardubice ostatni,UPA,DFJP,/DFJP/AKCE/2017/ Ing. arch. Iva Svobodová 466 036 482