Diskusní večer Kavárna Universitas

Kalendář se vykresluje

Všechny akce

Potřeba biofilního duchovního obratu kultury

Dnešní globalizovaná kultura sice vyvíjí samovolně, ale nežádoucím směrem. Proč nesměřuje ke svým stále důmyslnějším formám, podmínkám pro lidský rozvoj a ke spolupráci s přírodou? Evoluční ontologie jako teoretické východisko periodizace kulturní adaptivní strategie. Formování lidského genomu. Predátorské duchovní paradigma. Biofilní sebezáchovný obrat. Návrh transformace vzdělávacího systému. O tom všem bude lednová Kavárna Universitas.

Proč nesměřuje ke svým stále důmyslnějším formám, podmínkám pro lidský rozvoj a ke spolupráci s přírodou?
- Evoluční ontologie jako teoretické východisko periodizace kulturní adaptivní strategie.
- Formování lidského genomu.
- Predátorské duchovní paradigma.
- Biofilní sebezáchovný obrat.
- Návrh transformace vzdělávacího systému

 

Prof. PhDr. Ing. Josef Šmajs, CSc. je filozof a spisovatel, přední odborník v oboru ekologické filosofie, kterou rozvíjí jako součást své evoluční ontologie. Působí na katedře podnikového hospodářství Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Je členem redakční rady Filosofického časopisu. Obdržel Cenu ministra životního prostředí České republiky. Je poslední kniha nese název Ústava Země (PRO 2015).

Kavárna Universitas se poprvé v nadcházejícím semestru otevře v úterý 17. ledna 2017 v 18 hodin v Klubu 29 (ulice Svaté Anežky České, č. p. 29). Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29. Vstup je volný.
 

www.facebook.com/KavarnaUniversitas

Pozvánka

Abstrakt

Kavárna Universitas je cyklus neformálních diskusních večerů vědců a lidí spjatých s vědou se zájemci o vědu a vědění z řad široké veřejnosti. Večery jsou zasvěcené společnému hledání otázek a odpovědí na předem domluvené téma a dávají návštěvníkům možnost se v neformálním prostředí kaváren zeptat na to, co je zajímá. Pořádají studenti Univerzity Pardubice ve spolupráci s Divadlem 29.

termín: 17.1.2017 18:00
místo konání:Klub 29, Pardubice
pořadatel:Studenti Univerzity Pardubice
kontaktní osoba:Ing. Patrik Čermák
e-mail: patrik.cermak@student.upce.cz
/akce.html?id=/UPa/akce/rpvv/2017/popularizace/ku-leden.html /UPa/akce/rpvv/2017/popularizace/ku-leden.html Klub 29, Pardubice Studenti Univerzity Pardubice přednáška,UPA Ing. Patrik Čermák