Osma Univerzity Pardubice startuje na Pražských primátorkách

Kalendář se vykresluje

Všechny akce

Vysoké školy se letos opět utkají o titul v souboji Univerzitních osem, který už posedmé otevře program tradičního veslařského závodu Primátorek, kde nebude chybět ani také osmiveslice z naší univerzity. O vítězství se popere v pátek 2. června 2017.

Posádka osmy Univerzity Pardubice je tvořena začínajícími veslaři z řad studentů, absolventů a zaměstnanců Univerzity Pardubice. K 1. lednu 2012 se podařilo založit oddíl veslování USK Pardubice a následně začít veslování i vyučovat jako samostatný předmět v rámci volitelné tělesné výchovy. Oddíl USK i výuka veslování přispěly a přispívají k popularizaci veslování jako tradičního univerzitního sportu nejen na Univerzitě Pardubice.

Náplavka Rašínova nábřeží na začátku června opět ožije 104. Primátorkami, veslařskými závody, které patří mezi největší sportovní události u nás. Předprogram startuje už v pátek 2. června kláním studentských posádek osmiveslic.

V loňském ročníku se účastnilo závodu rekordních 14 osmiveslic z 9 vysokých škol a třech různých zemí. Startovaly dokonce tři čistě ženské posádky.

Kromě roku 2012, kdy vyhrála ČZU, získalo Primátorský štít pokaždé ČVUT. Kdo pozvedne pohár Univerzitních osem letos? Podaří se někomu narušit dominanci ČVUT?

Přijďte podpořit naši alma mater a užijte si skvělé odpoledne plné zábavy a večerní afterparty.

Skvělá hudba, plno her, dobré jídlo a mnoho dalšího nabídne společně s veslařským závodem skvělou podívanou.

Více informací na osmy.cz a Facebooku.

termín: 2.6.2017
pořadatel:Katedra tělovýchovy a sportu UPa
kontaktní osoba:Mgr. Tomáš Macas, Ph.D.
telefon:466 036 537
e-mail: tomas.mcas@upce.cz
/akce.html?id=/UPa/akce/kts/2017/osma.html /UPa/akce/kts/2017/osma.html Katedra tělovýchovy a sportu UPa sport,UPA Mgr. Tomáš Macas, Ph.D. 466 036 537